Senarai calon PKR.

1. Gombak – Azmin Ali (penyandang)
2. Paya Besar – Murnie Hidayah Anuar
3. Indera Mahkota – Fauzi Abdul Rahman
4. Batu – Tian Chua (penyandang)
5. Sembrong – Onn Abu Bakar
6. Johor Bharu – Jen (B) Md Hashim Hussein
7. Pasir Gudang – Let Jen (B) Abdul Ghafir Abdul Hamid (belum diumumkan)
8. Selayang – William Leong Jee Ken (penyandang)
9. Kuala Kedah – Dr Azman Ismail
10. Kuantan – Fuziah Salleh (penyandang)
11. Padang Serai – N Surendran
12 .Bagan Serai – Dr Mohd Nor Manutty
13. Pasir Salak – Mustafa Kamil Ayup
14. Gopeng – Dr Lee Boon Chye (penyandang)
15. Kulim-Bandar Baharu – Saifuddin Nasution Ismail (bertukar dari parlimen Machang)
16. Sungai Petani – Johari Abdul (penyandang)
17. Ampang – Zuraida Kamarudin (penyandang)
18. Sabak Bernam – Dr Abdul Aziz Bari
19. Lembah Pantai – Nurul Izzah Anwar (penyandang)
20. Pandan – Rafizi Ramli
21. Bukit Katil – Shamsul Iskandar Md Akin
22. Batang Lupar – Zulkifli Abang Engkeh
23. Saratok – Ali Biju
24. Hulu Rajang – Abun Sui Anyit
25. Baram – Roland Engan
26. Limbang – Baru Bian
27. Nibong Tebal – Dr Mansor Othman
28. Wangsa Maju – Dr Tan Kee Kwong
29. Setiawangsa – Ibrahim Yaacob (belum diumumkan)
30. Segamat atau Kulai – Dr Chua Jui Meng (belum disah dan diumumkan)
31. Batu Pahat – Datuk Idris Jauzi
32. Alor Setar – Gooi Hsio Leung
33. Bandar Tun Razak – Tan Sri Khalid Ibrahim (penyandang)
34. Tebrau – Steven Chong Siow
35. Muar – Mohd Hizwan Ahmad

SENARAI CALON DAP – 

PAKATAN RAKYAT 
(dikemas kini setakat 3 April 2013)

1. Gelang Patah – Lim Kit Siang
2. Bukit Gelugor – Karpal Singh
3. Serdang – Teo Nie Ching (penyandang)
4. Beruas – Ngeh Koo Ham (penyandang)
5. Kluang – Liew Chin Tong
6. Ipoh Timur – Thomas Su (belum disah dan diumumkan)
7. Ipoh Barat – Wong Kah Woh (belum disah dan diumumkan)
8. Batu Gajah – V Sivakumar (belum disah dan diumumkan)
9. Bentong – Wong Tuck
10. Seputeh – Teresa Kok (penyandang)
11. Puchong – Gobind Singh Deo (penyandang)
12. Raub – Datuk Ariff Sabri (Sakmongkol)
13. Cheras – Tan Kok Wai (penyandang)
14. Bukit Bintang – Fong Kui Lun (penyandang)
15. Segambut – Lim Lip Eng (penyandang)
16. Kepong – Dr Tan Seng Giaw (penyandang)
17. Bukit Mertajam – Chong Eng (penyandang)
18. Batu Kawan – Dr P. Ramasamy (peyandang)

SENARAI CALON PAS – 

PAKATAN RAKYAT 
(dikemas kini setakat 3 April 2013)
1. Marang – Tuan Guru Abdul Hadi Awang (penyandang)
2. Arau – Tuan Guru Haron Din
3. Shah Alam – Khalid Samad (penyandang)
4. Kota Raja – Dr Siti Mariah Mahmud (penyandang)
5. Pulai – Salahuddin Ayub
6. Padang Terap – Mohd Nasir Zakaria (penyandang – belum diumumkan)
7. Pendang – Mohamad Sabu (belum disah dan diumumkan)
8. Kuala Nerus – Ust Dr Khairuddin At-takiri (belum diumumkan)
9. Rantau Panjang – Siti Zailah Mohd Yusof (penyandang)
10. Tumpat – Dato’ Haji Kamarudin Jaffar (penyandang)
11. Kuala Krai – Dr Haji Mohd Hatta Ramli (penyandang)
12. Parit Buntar – Datuk Ustaz Hj Mujahid Hj Yusof Rawa (penyandang)
13. Baling – Brig Jen (B) Dato Najmi Ahmad
14. Titiwangsa – Ahmad Zamri Asa’ad Khuzaimi
15. Temerloh – Ust Nasrudin Hassan Tantawi
16. Kuala Selangor – Dr Dzulkly Ahmad (penyandang)

(Pas Dijangka Bertanding 76 Dewan Rakyat Dan 237 Dewan Negeri)

Read more: http://amenoworld.blogspot.com/2013/04/senarai-calon-wakil-rakyat-pr-kemaskini.html#ixzz2PKKiCEe2